کلام دلنشین


 
 مطالب
آرشیو Print RSS
 
 اتوماسیون اداری
 
 نظام پیشنهادات
 
 لینکها 
 نظر سنجی
نظر شما در مورد محتوای وب سایت؟ 


 
تاریخ : شنبه 7 ارديبهشت 1398     |     کد : 1069

مزار شهید شفیع‌زاده بنیانگذار توپخانه سپاه در وادی رحمت گلباران شد

همزمان با برگزاری مراسم سالگرد شهید حسن شفیع‌زاده، بنیانگذار توپخانه سپاه در مصلی امام خمینی(ره) مزار این سردار قهرمان لشکر 31 عاشورا در گلزار شهدای وادی رحمت گلباران شد.

به گزارش امور ارتباطات، در این مراسم که با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا، هم‌رزمان و یادگاران دفاع مقدس برگزار شد مزار شهید حسن شفیع زاده غبار روبی و گلباران شد. 
 حسن شفیع زاده به سال 1336 در تبریز متولد شد. وی در حوادث و جریانات سال های انقلاب و حوادث پس از آن در قامت فرماندهی سپاه تبریز نقش مهمی ایفا کرد.
به اعتقاد کارشناسان، حسن شفیع‌زاده یکی از نوابغ و استراتژیست های نظامی در زمان خود بود به طوری که در ایام دفاع مقدس، توانست با سازماندهی مناسب و آموزش گردان های ویژه، با دستان خالی و با استفاده از قبضه‌های به غنیمت گرفته‌شده از رژیم بعث عراق نخستین واحد توپخانه ای سپاه پاسداران را پایه ریزی نماید.
سردار شهید شفیع‌زاده در سمت فرمانده توپخانه سپاه در عملیات‌های بیت‌المقدس، رمضان، مسلم بن عقیل، والفجر مقدماتی، والفجر یک، والفجر ۲، والفجر ۴، خیبر، بدر، والفجر ۸، کربلای ۴، کربلای ۵، کربلای ۸ شرکت داشت. 
این سردار رشید آذربایجان، سرانجام در ۸ اردیبهشت سال ۱۳۶۶ خورشیدی در منطقه ماووت و در جریان عملیات کربلای ۱۰ با اصابت ترکش گلوله دشمن به خودروی حامل وی به شهادت رسید.امین کیانی
 
 لینکها