کلام دلنشین


 
 مطالب
آرشیو Print RSS
 
 اتوماسیون اداری
 
 نظام پیشنهادات
 
 لینکها 
 نظر سنجی
نظر شما در مورد محتوای وب سایت؟ 


 
تاریخ : سه شنبه 31 ارديبهشت 1398     |     کد : 1072

افتتاح قطعه ویژه اهدا کنندگان عضو آذربایجان شرقی در وادی رحمت تبریز

با حضور جمعی از مسئولان شهری و نمایندگان خیرین سلامت، قطعه ویژه اهدا کنندگان عضو آذربایجان شرقی در وادی رحمت تبریز به بهره بردرای رسید.

به گزارش امور ارتباطات، احد فلاحی مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز در آیین رونمایی از سنگ مزار یکی از اهداکنندگان عضو، هدف از این اقدام را فرهنگ سازی و ارج نهادن به سنت حسنه اهدای عضو در جامعه عنوان کرد.
وی اظهار داشت: با عنایت شورای محترم شهر از سال گذشته اختصاص قطعه ویژه ای برای اهداکنندگان عضو در تبریز به تصویب رسیده و از امسال بلوک 60 وادی رحمت برای این امر اختصاص یافته است.
فلاحی با اشاره به همکاری مجموعه مدیریت شهری تبریز با خیرین سلامت و انجمن اهداکنندگان عضو، اضافه کرد: کفن و دفن اهدا کنندگان عضو در وادی رحمت تبریز به صورت رایگان انجام خواهد شد.
کریم صادقزاده، عضو هیئت رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز هم در این آیین حمایت از فعالیت های خیریه اجتماعی را از اولویت های شورای شهر اعلام کرد.
وی ضمن تقدیر از زحمات سازمان آرامستان های تبریز در اختصاص بلوک ویژه برای اهداکنندگان عضو تصریح کرد: این اقدام ضمن نهادینه سازی فرهنگ اهدای عضو، نوعی قدردانی از شان و جایگاه خیرین و اهداکنندگان زندگی محسوب می شود.
صادقزاده خاطرنشان کرد: کهن شهر تبریز همواره پیشگام فعالیت های اجتماعی و خیریه بوده و امیدواریم این اقدام در راستای فرهنگ سازی برای نهادینه شدن فرهنگ اهدای عضو، مفید واقع گردد.
محمدحسن حسن زاده، مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز نیز در این آیین تاکید کرد: مجموعه شهردرای تبریز در کنار فعالیت های خدماتی و عمرانی خود، اهتمام ویژه ای به مسئولیت های اجتماعی قایل بوده و اختصاص قطعه اهداکنندگان عضو و تامین هزینه های مربوط به کفن و دفن این افراد نیز در این راستا بوده است.
وی با بیان اینکه حمایت از تشکل های مردمی از جمله انجمن اهدای عضو در اولویت اداره کل سلامت شهرداری تبریز است گفت: بطور حتم مشارکت مردم و فعالیت گروه های غیردولتی یکی از ویژگی های توسعه پایدار در جوامع امروزی به شمار می آید.
حسن زاده تصریح کرد: شهرداری تبریز در راستای نیل به اهداف ازپیش تعیین شده و تحقق جامعه ای بهتر و سالم تر، از تمام گروه هایی که در راستای زندگی بخشیدن و مثبت اندیشیدن تلاش می کنند حمایت خواهد کرد.
مسئول هماهنگی پیوند اعضای بسیج جامعه پزشکی آذربایجان ‎شرقی نیز در این آیین با قدردانی از توجه و همکاری شورای شهر و شهرداری تبریز با جامعه اهداکنندگان عضو گفت: در راستای تعامل و همکاری های فی مابین، واحد اهدای عضو در شهرداری تبریز راه اندازی شده و نسبت به ثبت نام و عضوگیری از داوطلبان اقدام می کند.
رسول زارع زاده، با اشاره به اینکه هم اکنون 29 هزار نفر در سراسر کشور منتظر دریافت عضو هستند اظهار داشت: متاسفانه روزانه 7 الی 11 نفر در صف اهدای عضو جان خود را از دست می دهند.
وی تعداد اهداکنندگان عضو در آذربایجان شرقی را 50 نفر اعلام کرد و افزود: از 9 هزار بیمار نیازمند پیوند عضو در ایران حدود 30 درصد در شمالغرب کشور زندگی می کنند.
زارع زاده با بیان اینکه سالانه از هشت هزار بیمار مرگ مغزی در ایران حدود چهار هزار نفر امکان و شرایط اهدای عضو را دارند، گفت: از این تعداد حدود هزار نفر نسبت به اهدای عضو اقدام کرده و بقیه بیماران بدون رضایت خانواده به این امر از دست می روند.
امین کیانی
 
 لینکها