کلام دلنشین


 
 مطالب
آرشیو Print RSS
 
 اتوماسیون اداری
 
 نظام پیشنهادات
 
 لینکها 
 نظر سنجی
نظر شما در مورد محتوای وب سایت؟ 


 
تاریخ : سه شنبه 8 بهمن 1398     |     کد : 1131

تشکیل کارگروه ویژه برای ساماندهی فاز 2 گلزار شهدای وادی رحمت

در آستانه اتمام پروژه مسقف سازی فاز 2 گلزار شهدای وادی رحمت، کارگروهی ویژه برای طراحی ، نحوه ساماندهی و کف سازی قبور مطهر این مجموعه تشکیل شد.

به گزارش امور ارتباطات، در جلسه ای که با حضور مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایاثارگران آذربایجان شرقی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشرارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی، قائم مقام بسیج شهرداری، جمعی از خانواده های معظم شهدا و نیز اصحاب رسانه حضور داشتند، راهکارهای نحوه ساماندهی و کف سازی فاز 2 گلزار شهدای وادی رحمت بررسی شد.
در این جلسه احد فلاحی،‌مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز با اشاره به اینکه پروژه مسقف سازی فاز 2 گلزار شهدای وادی رحمت با هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد تومان تا 22بهمن ماه به اتمام می رسد افزود: بر اساس دستور شهردار محترم کلانشهر تبریز، ساماندهی و کف سازی قبور شهدا به عنوان مطالبه به حق خانواده های معظم شهدا توسط شهرداری به اجرا در می آید.
وی در عین حال یادآور شد: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در خصوص ممنوعیت یکسان سازی و حساسیت موضوع، ساماندهی قبور شهدا منوط به ارائه طرح های مصوب از سوی بنیاد شهید و موافقت خانواده های معظم شهدا خواهد بود.
فلاحی در ادامه از طرح شهرداری تبریز برای احداث یادمان شهدای جاویدالاثر در وادی رحمت خبر داد و اظهار داشت: از 400 شهید جاویدالاثر آذربایجان شرقی تعداد 180 شهید به تبریز تعلق دارد لذا طراحی یادمان ویژه برای این عزیزان در دستور کار قرار گرفته است.
عباس پورحسن، مدیرکل بنیاد شهید آذربایجان شرقی نیز در این جلسه تاکید کرد: تلاش بر این است که کف سازی و ساماندهی قبور مطهر شهدا با توافق جمعی و بدون حاشیه اجرایی شود.
سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلی‌زاده، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی هم طی سخنانی تصریح کرد: موضوع حفاظت از آثار شهدا با راه اندازی موزه دفاع مقدس حل شده اما در ساماندهی فاز 2 گلزار شهدا باید نظر مقام معظم رهبری و حساسیت خانواده معظم شهدا لحاظ شود.
وی ضمن تقدیر از اقدامات شهرداری کلانشهر تبریز برای مسقف سازی فاز یک و فاز دو گلزار شهدا گفت: این اقدام قبور مطهر شهدا را از باد و باران و برف در امان داشته و به مکان مناسبی برای برگزاری مراسمات معنوی تبدیل شده است.
 در این جلسه، منتقدان ساماندهی فاز یک گلزار شهدا نیز نقطه نظرات خود را مطرح و نسبت به رعایت تمام جوانب در فاز دوم تاکید نمودند.
در پایان، با موافقت حاضران در جلسه، کارگروهی ویژه با حضور صاحب نظران،‌ منتقدان و اساتید دانشگاه برای طراحی نحوه ساز و کار ساماندهی فاز دو گلزار شهدا تشکیل شد تا نسبت به فراخوان و تهیه طرح نهایی این مجموعه اقدام شود. 


PDF چاپ چاپ
 
 لینکها