کلام دلنشین


 
 مطالب
آرشیو Print RSS
 
 اتوماسیون اداری
 
 نظام پیشنهادات
 
 لینکها 
 نظر سنجی
نظر شما در مورد محتوای وب سایت؟ 


 
تاریخ : دوشنبه 4 فروردين 1399     |     کد : 1161

فرخ جلالی تاکید کرد:

رعایت تمام اصول شرعی و بهداشتی برای تدفین متوفیان کرونایی در تبریز/ هزینه های کفن و دفن مصوبه شورای شهر است

سرپرست سازمان آرامستان های شهرداری تبریز تاکید کرد: به شهروندان اطمینان می دهیم که تمام اصول شرعی، بهداشتی و انسانی برای تدفین متوفیان کرونا در وادی رحمت رعایت می شود.

به گزارش امور ارتباطات، فرخ جلالی اظهار داشت: سازمان آرامستان های شهرداری تبریز برای رعایت موازین شرعی و بهداشتی در عرض 72 ساعت نسبت به احداث سالن تغسیل بحران اقدام کرده و متوفیان کرونا و سایر بیماری های عفونی را بصورت جداگانه و با شیوه های خاص تغسیل می کند.

وی همچنین با تاکید بر لزوم حفاظت از سلامت پرسنل این سازمان به هنگام انتقال، تغسیل و تدفین متوفیان کرونایی تصریح کرد: از همان ابتدای آغاز این بحران، سازمان آرامستان های شهرداری تبریز نسبت به خرید تجهیزات و ملزومات لازم اقدام کرده و ضمن استفاده تمام پرسنل مربوطه به لباس های محافظ، همه روزه تمام معابر وادی رحمت توسط اکیپ های مخصوص ضدعفونی می شوند.

فرخ جلالی در ادامه با اشاره به اینکه برای رعایت حال بازماندگان، بلوک ویژه ای برای متوفیان کرونایی در نظر گرفته نشده است گفت: متوفیان کرونایی با درخواست خانواده های خود در هر جا که مایل باشند تدفین شده و تمام مراحل اداری آن نیز به مانند سایر متوفیان خواهد بود.

به گفته وی، هزینه های دریافت شده بر اساس مصوبات شورای محترم شهر صورت گرفته و سازمان راسا نمی تواند به تغییر قیمت قبور اقدام نمایند.
 

این مقام مسئول در سازمان آرامستان های شهرداری تبریز ضمن رد شایعات مربوط به نحوه تدفین متوفیان کرونا یا دریافت وجوه اضافی از آنان گفت: بر اساس نظر کمیته محترم تدفین وابسته به پدافند زیستی،‌تبریز جزو معدود شهرهای کشور است که در آن تمام مسایل شرعی، بهداشتی و انسانی در تدفین متوفیان بیماری کرونا رعایت می شود.

فرخ جلالی در ادامه بحران کرونا را مهمترین دغدغه مسئولان استانی خواند و گفت: تمام دغدغه و تلاش اعضای ستاد پیشگیری کرونا،‌ استاندار محترم، شهردار تلاشگر کلانشهر تبریز و اعضای محترم شورای شهر بر روی تامین سلامت و آرامش روانی مردم متمرکز بوده و هرگونه شبهه افکنی و برهم زدن فضا دور از انصاف است.

وی با بیان اینکه با آغاز بحران کرونا بسیاری در خانه های خود مانده و خیلی از مشاغل تعطیل شده اند تصریح کرد: در این شرایط، همکاران سازمان آرامستان ها شامل غسالان، غساله ها، کارگران تدفین و سایر پرسنل سازمان در ایام عید نیز تا عصر مشغول تدفین متوفیان کرونا هستند که جا دارد از زحمات آنان تقدیر و تشکر نمایم.
 
 
 


امین کیانی
 
 لینکها