کلام دلنشین


 
 مطالب
آرشیو Print RSS
 
 اتوماسیون اداری
 
 نظام پیشنهادات
 
 لینکها 
 نظر سنجی
نظر شما در مورد محتوای وب سایت؟ 


 
تاریخ : پنجشنبه 6 شهريور 1399     |     کد : 1220

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دولت در گلزار شهدای وادی رحمت/ آل هاشم: دولتمرد اسلامی باید الگوی ساده زیستی باشد

مراسم گرامیداشت هفته دولت با حضور امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی و اعضای شورای اداری استان در گلزار شهدای وادی رحمت برگزار شد.

به گزارش امور ارتباطات، در این آیین نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه اگر الگوسازی جامعه اسلامی در گرو تجلی آن در مسئولان باشد، نمی توان در وجود چند شهید والامقام خلاصه کرد گفت: لازم است سیره عملی شهدایی چون رجایی و باهنر در همه مسئولین تسری یافته و چهره و الگوی مدیریت اسلامی را به صورت عینی و عملی ارائه دهیم.
حجت الاسلام محمد علی آل هاشم با تشریح شاخص های کارگزاران جمهوری اسلامی، تقوا و تعبد الهی، عمل صالح و التزام بیشتر به مسئولیت های محوله را مهمترین شاخص های پذیرش مسئولیت خواند.
وی افزود: اتخاذ مواضع صریح انقلابی مبتنی بر اندیشه های امام راحل(ره)، ایستادگی و استقامت در راه ارزشهای اسلامی، ‌استکبارستیزی و عدالت گستری و دسترسی آحاد جامعه به امکانات موجود باید در اولویت مسئولان و کارگزاران نظام باشد.
آل هاشم با تاکید بر لزوم پرهیز از انقطاع با مردم گفت: کارگزار نظام اسلامی باید اخلاص مصالح عمومی را به مصالح فردی و جناحی اولویت داده و در خدمت رسانی و خدمتگذاری به مردم و رفع مشکلات آنها دریغ نمی کند.
امام جمعه تبریز انتقادپذیری و برخورد مناسب با منتقدان را یکی دیگر از ویژگی های مسئولان دانست و تاکید کرد: کارگزاران و خادمان مردم باید ضمن اجتناب از خودشیفتگی و لذت جویی، از تجمل گرایی و اشرافی گری پرهیز کرده و ساده زیستی را مشی زندگی خویش قرار دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از هیئاتی که در عزاداری های حسینی پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، از عزادارانی که نکات بهداشتی را رعایت نکرده اند خواست در ایام باقیمانده به رعایت موارد ابلاغ شده اهتمام ورزند.
در این مراسم، محمدعلی پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی نیز ضمن گرامیداشت شهدای دولت اظهار داشت: گرامیداشت هفته دولت، تجدید بیعت با شهیدانی است که آسایش و عزت امروز ایران اسلامی رهون ایثار و از خودگذشتگی آنان است.
وی با اشاره به شکست دشمنان ایران اسلامی در توطئه های مختلف طی چهار دهه گذشته یادآور شد: شهدای تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی یادآور این نکته است که استکبار جهانی از دسیسه های خود برای ساقط کردن نظام اسلامی دست برنخواهد داشت.
پورمحمدی همچنین تصریح کرد: پذیرش مسئولیت در نظام اسلامی چیزی جز خدمت به مردم نیست و کارگزاران دولتی نیز در امورات محوله، رضایت خدا، مصالح نظام و خدت رسانی به مردم را در اولویت کاری خود قرار می دهند.

 


PDF چاپ چاپ
 
 لینکها