کلام دلنشین


 
 مطالب
آرشیو Print RSS
 
 اتوماسیون اداری
 
 نظام پیشنهادات
 
 لینکها 
 نظر سنجی
نظر شما در مورد محتوای وب سایت؟ 


 
تاریخ : دوشنبه 28 خرداد 1397     |     کد : 990

آئین پرفیض وداع با ماه مبارک رمضان برگزار شد

آئین پرفیض وداع با ماه مبارک رمضان، با حضور چشمگیر شهروندان مومن و خداجو، در حسینیه گلزار شهدای وادی رحمت برگزار شد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان آرامستان های شهرداری تبریز، آئین پرفیض وداع با ماه مبارک رمضان، از ویژه‌برنامه‌های مذهبی سازمان فرهنگی و هنری، با همکاری سازمان آرامستان‌ها و هیئت رزمندگان اسلام، برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌ واضحی آشتیانی، از ذاکرین برجسته کشور، در این مراسم، ضمن قرائت دعای وداع با ماه مبارک رمضان، به بیان فضایل معنوی و تاثیرات سازنده این ماه در زندگی فردی و اجتماعی پرداخت و گفت: خداوند انسان را آفرید تا او را در جوار خود قرار دهد. ما نیامده‌ام که مانند دیگر موجودات زندگی کنیم، بلکه با هدف تعالی و تکامل، آفریده شده‌ایم.
وی ادامه داد: انبیا و اولیا و اوصیا، درست مانند انسان و عموم مردم زندگی کرده‌اند و از این رو، الگوهای عملی برای تکامل انسان هستند. ائمه‌اطهار علیهم‌السلام آمده‌اند تا علاوه بر هدایت، محبت و عنایت خود را شامل مردم کنند. 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین واضحی آشتیانی خاطرنشان کرد: علی‌رغم نگرانی‌ها و گلایه‌های بحق افراد مومن، شمار افراد متدین و مومن در جامعه‌مان زیاد است و نعمت امام زمان (عج) سایه انداخته بر زندگی ما. اگر توجه حجت خدا نباشد، حتی نفس‌کشیدن نیز برای ما ممکن نخواهد بود؛ محبت امام زمان نسبت به همه بندگان خدا جاری است اما ایشان نسبت به بندگانی که یک گام در مراتب ایمان عملی، پیش‌تر هستند، دستگیری مضاعفی دارند.

مداحی و مناجات‌خوانی حاج مهدی لیثی، از دیگر بخش‌های این آئین معنوی بود.امین کیانی
 
 لینکها